OKTÓBER 2011

Správička z Valikinej trasy

27.10.2011 12:20

PADOL REKORD V ÚČASTI

 

alebo

 

17. ročník prechodu Valikinou trasou

 

      Som turista, ktorý sa iba nerád vracia na rovnaké miesta, lokality, podujatia. Aj preto som pred rokmi uskutočnil sériu zájazdov za účelom výstupu na najvyššie vrcholy niektorých krajín. Už 7 rokov organizujem výjazdy do ukrajinských Karpát či poľských Bieszczad. Stále však nové trasy.

Výnimkou je ale akcia Valikinou trasou, na ktorú som sa vrátil už piaty krát. A vždy privádzam do Tisovca aj ďalších.

Tak tomu bolo aj v sobotu 22. októbra 2011, kedy opäť „padol“ rekord v účasti.

Iba pre štatistiku uvediem, že do doliny Slávča ráno vpochodovalo až 126 účastníkov! Domáci KST TO KOS zastupovalo 40 členov (28 dospelých a 12 detí).

Potešiteľné je, že dobrý chýr putuje po Slovensku a tak hostí prišlo až 86! (76 dospelých a 10 dorastu). Nárast o 35 oproti minulému roku o niečom svedčí. Iste, každý má svoje dôvody, ale hlavne je to o priateľskom ovzduší, nádhernom kraji, vynikajúcej organizácii a (nie na poslednom mieste) chutnom občerstvení na konci túry (tento rok nám chuťové poháriky podráždili a bruškám ulahodili až dva druhy Rudových turistických guľášov). Po rokoch som opäť dovidel až na maďarskú Matru.

Organizátori vedia dobre, že v tomto priaznivom trende nesmú poľaviť a už teraz je štádiu rozhodovania a v úmysle pripraviť na budúci rok možno až 2 trasy. Celé podujatie sa tým zatraktívni a na svoje si prídu aj náročnejší turisti.

Pani Valika Husaníková, na počesť ktorej sa táto akcia organizuje, by určite bola spokojná. Žiaľ, nepoznal som ju, no s jej dcérou, pani Huňovou sme sa po 2 rokoch opäť zvítali. A neprišla sama. Prítomný bol aj brat Valiky Husaníkovej, jej druhá dcéra Oľga, ale aj vnúčatá a pravnúčatá pani Valiky. Takéto početné rodinné zastúpenie bolo na akcii po prvý krát.

Rád by som sa aj touto cestou za všetkých hostí poďakoval predovšetkým predsedovi turistického oddielu KOS Rimavská dolina v Tisovci, Dušanovi Kojnokovi. Ale aj kuchárovi, Rudovi Keletimu za výborné pokrmy, manželom Brožovcom za pohostinnosť, Dušanovi Liptayovi za „divoký“ príspevok do jedného z guľášov, ako aj členom celého organizačného výboru za vydarenú akciu.

Nech vám to šľape ešte mnoho rokov!

 

Štefan Demko

cvičiteľ turistiky KT Víkend Košice

26.10.2011

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Z BALOGU SA DOMOV NEPôJDE - Plánovaná akcia Z Balogu domov, ktorá sa mala konať v dňoch 15.-16. októbra 2011, sa z dôvodu zaneprázdnenosti vedúceho akcie Paľa Trnavského odkladá na neurčito. Ak Paľo nájde vhodný termín, dozviete sa to včas, práve na tejto stránke.

VALIKINOU TRASOU VŠAK PôJDEME. UŽ PO 17. KRÁT! Tu sú propozície:

 

TRADIČNÁ  JESENNÁ  TURISTICKÁ  

 

POZVÁNKA

 

Pozývame svojich členov, občanov mesta, ale aj širokú turistickú verejnosť

na svoju poslednú plánovanú akciu v roku 2011:

 

17. ročník prechodu

   VALIKINOU 

  TRASOU

  dňa  22.10.2011 - sobota

Akcia sa každoročne koná na počesť našej členky Valiky Husaníkovej, v dňoch jej náhleho úmrtia.

 

Dĺžka trasy cca 22 km.

Program 17. ročníka:
8.00 hod. - 1. zrazové stanovisko účastníkov - pod železničným mostom na Muránskej ulici

8.30 hod. - Položenie kytice na hrob Valiky Husaníkovej

(v cintoríne pri futbalovom ihrisku)

8.45 hod. - Odchod na trasu : Veľká železničná stanica Tisovec - dolina Slávča - Hajnaš - Kozák - Hrdzavé - dolina Kačkava - Tisovec

9.10 hod. - 2. zrazové stanovisko - železničné priecestie Slávča

11.30 hod. - Zastávka pri lesníckej chatke pod Hajnašom

13.00 hod. - Občerstvenie v Kačkave pri chate u Brožov :

Rudov turistický guláš ( len pre vopred prihlásených ) Šéfkuchárom tohtoročného ročníka bude Rudo Keleti a tešiť sa môžeme na klasický hovädzí guľáš šmrncnutý bravčovinou a bonusovým jelením mäskom od nášho člena Dušana Liptaya.

15.00 hod. - Odchod do Tisovca

 

Prihlásiť sa na akciu je možné v kníhkupectve INFO v Tisovci,

alebo na telefónnom čísle 0907 366290 do 20. 10. 2011.

 

Účastnícky poplatok:

Členovia TO KOS a darcovia 2% z odvedených daní - 0,00 €

Neregistrovaní v TO KOS - 1,00 €