August 2009

Z turistických chodníkov KST TO KOS Rimavská dolina:

JUBILEUM ODDIELU NA VONIACEJ

Tohtoročné 25. výročie KST turistického oddielu KOS Rimavská dolina si jeho členovia pripomenuli v predposledný augustový víkend, v prekrásnom prostredí na Voniacej.

Už v piatok, 21. 8. sa 8 členov oddielu a traja členovia Poľovníckeho združenia Voniaca vybrali na vrchol, aby jednak previezli proviant, materiál a ostatné veci na chatu a zároveň pripravili všetko potrebné na sobotňajšiu akciu.

Práve v sobotu sa očakával príchod ďalších účastníkov akcie na Voniacu. Tých už po výstupe čakal na lúčke pred poľovníckou chatou výborný guláš z diviny a´la Mário a k tomu pekné počasie a dobrá nálada. Okrem pripomienky výročia oddielu prostredníctvom tlačenej formy stručnej histórie oddielu, uverejnenej pred časom aj na mestskej internetovej stránke, ktorú dostal každý účastník, sa predpoludnie nieslo v znamení najbližšej akcie, túry do Vysokých Tatier.

Pripomenuli sme si aj okrúhle jubileá našich dvoch členov a popoludní sa niekoľko turistov vydalo na malú prechádzku do útrob Martinovej doliny. Aj keď skončila dažďom, nikomu to neprekážalo. Po návrate, dažďovej prehánke a po ďalších porciách gulášu sa väčšina turistov pobrala späť do Tisovca a časť zostala nocovať na chate. Aj tu platilo: „Dobrých ľudí sa veľa zmestí“. Už stačí len dodať, že turistov snáď ešte viac.

V nedeľu už len bolo potrebné poupratovať chatu a okolie a na poludnie vyraziť domov.

Celkový počet účastníkov: 30. ( 17 dospelých a 8 detí z radov členov a piati nečlenovia. )

Víkend na Voniacej sa vydaril. Zvlášť spokojní boli tí, a bola ich väčšina, ktorí vystúpili na Voniacu po prvý krát.

Ďakujeme touto cestou PZ Voniaca za poskytnutie chaty a Rasťovi Ondrejkovi, Jánovi Striežovskému a Maťovi Hudecovi za odvoz a dovoz materiálu, za ochotu, ústretovosť, pomoc a dobrú spoločnosť.

Vďaka členom TO KOS Dušanovi Liptaymu za to, že bolo z čoho variť a Máriovi Keletimu za to, že to potom stálo zato.

Ďakujem členom TO, že ich stále baví príroda a turistika a že nás je stále viac.