Apríl 2009

NA HRADOVEJ

sa na výročnom výstupe, konanom 24. apríla 2009, zišlo takmer 80 turistov. Aj napriek tomu, že to nebol jubilejný výstup. Ten sme si pripomenuli v minulom roku. Bohatá účasť a to hlavne neregistrovaných občanov, aj na tohtoročnom, už 26. ročníku, opäť potvrdila skutočnosť, že turistika sa stáva v našom malom meste čoraz populárnejšou.

Počasie sa nám od rána prihováralo v dobrej nálade a dalo najavo, že sa oplatí vyjsť zo svojich príbytkov a pookriať v náručí prírody a v spoločnosti rodiny, priateľov a dobrých ľudí. Pretože kto má rád prírodu, nemôže byť zlý človek. To dobro a krásno v ňom prevláda.

Už pred pol deviatou sa malé skupinky postupne vydávali známym smerom, k dominante Tisovca, aby sa potom všetci postretali na vrchole, prehodili pár slov, vymenili si dojmy, posťažovali sa, pochválili, ale hlavne sa tešili zo života, stretnutí a vydareného dňa. Príroda je na toto všetko ideálnym miestom. Hradová opäť ožila farbami. Farbami odevov účastníkov výstupu. Tí zasa mohli obdivovať počas prechodu trasou iné farby. Farby ešte stále sa prebúdzajúcej prírody. Prím mala zelená. Nádherná, svieža, rôznych odtieňov a všade navôkol. Proste kráľovná. Na akcii kraľovala aj dobrá nálada a to medzi všetkými účastníkmi.

Na záver trocha štatistiky z prezenčnej listiny:

Počet zúčastnených dospelých členov : 19

Počet zúčastnených detí a mládeže z radov členov: 19

Počet neregistrovaných dospelých: 21

Počet neregistrovaných detí: 18

Okrem turistov a občanov z Tisovca, prišli Hradovú s nami obdivovať aj turisti z Hnúšte, Klenovca, Popradu, Bratislavy. Potešiteľné je, že podstatnú časť zloženia účastníkov tvorili rodiny s deťmi. Nuž aj turistika je jeden zo spôsobov utužovania vzťahov v rodine. Ale aj medzi priateľmi. Ale to my, v oddieli už dávno vieme.