NOVEMBER 2012

Predseda oddielu a Michal Stejskal sa prieskumne zúčastnili turistickej akcie, ktorú organizoval už po 19. krát turistický oddiel v Tuhári.

Tradičný Karolovský výstup na Bralo a Bralce sa konal 3. novembra 2012. Nenáročný výstup krásnou jesennou prírodou vedie popri jaskyni, Čertovej skale, cez Bralo, až na vrchol Bralce. Odtiaľ potom inou trasou späť do obce Tuhár. Ukončenie akcie bolo korunované vynikajúcim guľášom z diviny pripraveným členmi miestneho poľovníckeho združenia, kde máme od septembra priateľov. Tých sme získali počas akcie ešte viac, pretože miestni obyvatelia a turisti sú veľmi milí, spontánni, priateľskí a pohostinní ľudia. Cítili sme sa ako doma a tak sa náš pobyt predĺžil do nasledujúceho dňa. Samozrejme sme pozvali turistov z tuhárskeho oddielu aj do Tisovca a to konkrétne na jubilejný 30. výstup na Hradovú, ktorý bude v roku 2013 koncom apríla.

Do nášho kalendára akcií na budúci rok určite zaradíme aj 20. ročník tohoto Karolovského výstupu, aby atmosféru ich akcie zažili aj naši členovia.

D.K.