Marec 2012

Z marcových turistických chodníkov KST TO KOS Rimavská dolina

17. marca sa konala tématická akcia Spoznaj okolie Tisovca, ktorej zámerom bolo znova oboznámiť členov, či občanov mesta a okolia, s krásami toho, čo máme doma za humnami.

Pod vedením Mira Bysterského tak mohli účastníci tento krát absolvovať trasu začínajúcu v Tisovci, cez Krivú, do Suchých dolov k bývalému Daxnerovmu ranču a potom do Jaslíšť a Rejkovom späť do Tisovca. Nenáročný turistický výlet za krásami nepoznaných blízkych území v okolí mesta skončil asi po necelých piatich hodinách, možno predčasne a v rýchlejšom tempe, ako poniektorí členovia očakávali. Svedčili o tom pripomienky niekoľkých našich členov. Mala to byť pohodová a pokojná vychádzka a nie naháňanie času. Možno stačilo zvoľniť tempo, zobrať ohľad aj na menej zdatnejších turistov a bolo by všetko O.K.

 

24. marca sme sa vydali PO STOLICI NA KOHÚT. Taký názov dostala akcia, ktorej cieľom bol výstup na najvyšší vrchol Stolických vrchov. Autobusovým spojom sme sa doviezli na sedlo Javorinka a odtiaľ už absolvovali prechod na Stolicu a potom na Kohút so zostupom do Revúcej. Počas prechodu nás na vrcholových partiách sprevádzalo dosť veľké množstvo snehu, ktorý nám sťažoval chôdzu a spravil nám tak zo stredne namáhavej 25 kilometrovej akcie dobrú zaberačku. Na niektorých miestach sme sa totiž prebárali až nad kolená. Vedúcim akcie bol Dušan Liptay.