Nové nátery na Náučných chodníkoch v okolí Tisovca

25.08.2015 13:14

Po vlaňajších nových náteroch info panelov na Hradovej sme začali s obnovou náterov na ďalšom našom náučnom chodníku. Vo štvrtok, 30. júla 2015 sme traja /Robo, Jiří a Dušan/ vyrazili okolo 16:30 na Pavlovku a za 3 hodiny dostali nový kabát nielen dva spomínané panely v Čiernej hore a na Pavlovke, ale aj studnička v Čiernej hore a šesť lavičiek, ktoré sú tiež súčasťou týchto informačných bodov.

22. augusta dostali nový šat aj zostávajúce dva panely a lavičky a to na vrchole Tŕstia. Pri pomníku Václava Vraného a nad chatou sa realizovali ďalší aktívni členovia nášho oddielu, Majka Bysová a Martin Kuchta. Patrí im veľké ďakujem. A 25.8. - v utorok stihli vybehnúť aj na Hradovú, kde stihli natrieť 4 striešky panelov. Zvyšné štyri, od zástavy po lúku, opatrili náterom v nedeľu, 30. augusta Dušan s Pavlom a Andreou Blahovcami. Striešky na paneloch Náučného chodníka Hradová tak dostali nový náter aj tento rok, pretože aj napriek vlaňajším náterom, práve striešky sú najviac vystavené slnku a poveternostným podmienkam a tie zanechávajú svoje stopy. 

Začali sme už aj s novými nátermi na trase Za vôňami Voniacej s príchuťou histórie. Zatiaľ má nový náter panel s lavičkami na Dieliku. Stalo sa tak 24. 8. za pomoci Roba Buchtu a Dušana a Mirky Kojnokovcov. V ten istý deň Robo s Romanom inštalovali cez potok brvno, aby sa k Židovskému cintorínu dalo prejsť cez potok aj popri ceste pre autá.

Na rade je dokončiť a novým nátermi opatriť chodník "Za vôňami Voniacej s príchuťou histórie". V utorok, 1. septembra sa podujali v tejto aktivite pokračovať ďalší naši aktívni členovia. Jarka a Jaro Hoosovci kompletne natrú panel s lavičkami nad Ľavkovom a studničku pod Voniacou od tisovskej strany.

Teraz už len čakať, kto ďalší z našich členov bude mať chuť vykonať podobnú činnosť. Všetko náradie a informácie sú k dispozícii u predsedeu oddielu, v kníhkupectve. Je potrebné opatriť novým náterom už len zostávajúce panely chodníka a to na Šťavici, v Martinovej doline, na vrchole Voniacej a studničku od muránskej strany. Na dobrovoľníkov čaká ešte aj strieška nad hlavným informačným bodom NCH Hradová, na križovatke pri zdravotnom stredisku.